Rákoscsaba | Rákoscsaba

Budapest városrészei Rákoscsabán

Budapest Főváros Közgyűlése a 94/2012. rendeletével szabályozta Budapest városrészeinek nevét, és határait.

Rákos nevű települések

Településünk nevének első tagját a Rákos-pataktól kapta, nem vagyunk ezzel egyedül.

Rákoscsabai piactér

Az 1940-es években lebontott egykori Laffert kastély helyén felszabadult egy központi fekvésű nagyméretű szabályos alakú terület az akkori községházával szemben, amit a csabaiak még sokáig Bárókert -nek hívtak. A Péceli út mellett a kastély helyén jött létre Rákoscsaba új piactere, a mögötte lévő parkot pedig felparcellázták.

Rákoscsaba főtere

Képzeletemben: a főtér a település központjában lévő messziről látható, nyílt, utcákkal körbevett terület, körülötte a település középületeivel, a legszebb üzleteivel, és néhány rangos polgár házával.

Az egykori Laffert kastély

A mai piactér helyén állt a község egykori földesurainak, a Laffert bárók kastélya. Az 1800-as évek elején épült, többször bővített kastélyt az 1940-es években lebontották.

Rákoscsabai temető

A korábbi századokban Rákoscsabán két temető volt, külön a katolikusoknak, és külön a reformátusoknak, a templomaik mellett.

Rákoscsabai strandok

Az 1960-as években még két működő strand volt Rákoscsabán. a vasútállomásnál a Béke, korábbi nevén Mária strandfürdő, a Lemberg utcában pedig a Csabagyöngye.

Rákoscsabai térképek

A legkorábbi térképet, amin látszanak Rákoscsaba utcái, sőt telkei is az 1819—1869 között készült II. katonai felmérés térképei között találtam.


Copyright © Rákoscsaba - Powered by WordPress